Navigatie



Feedback


Dit park wordt beheerd door Bert Van Staeyen.

Heb je een foutje gespot? Of wil je graag een bijdrage verlenen?
Contacteer dan gerust Bert via bert.vs@pretparken.be.

Attractie: Fibi's Bubble Swirl Terug naar lijst


Omschrijving

Fibi's Bubble Swirl is een klassieke low-budget kinderattractie die je in veel parken kan terugvinden. Het verschil met grotere varianten is dat gondels hier ook om hun as kunnen draaien en er vaak slechts één volwassene in wordt toegestaan terwijl er wél plaats is voor vier kinderen.

Deze attractie wisselde in de geschiedenis van het park al vele malen van gedaante. Oorspronkelijke opende deze ballonnenmolen in 2000 met de naam Elmer's Weather Balloons. Tussen 2005 en 2010 werd de attractie omgedoopt tot 'Bonte Balonnen'. Bij een gefaalde rebranding van moedermaatschappij Compagnie des Alpes volgde in 2011 het huidige thema met een zelf gecreëerde en inmiddels weer afgevoerde IP rond popmuziek.

De luchtballonnen werden geleverd door de Italiaanse constructeur SBF Visa, die het type verkoopt onder de merknaam 'Wonder Flight 8'. Het park koos voor een versie met 8 gondels met telkens plaats voor maximaal vier kinderen. Ook andere Walibi-parken kregen een gelijkaardige molen. Walibi Belgium kreeg zijn versie in 2001 met 'Reis rond de Wereld met Elmer'. Walibi Lorraine opende 'Les Ballons magique' in 2004. Het voormalige Walibi Sud-Ouest kreeg zijn ballonnetjes in 2012 met de naam 'Bubbles Up'. Enkel Walibi Rhônes-Alpes kwam rijkelijk laat met 'Balloon Race' in 2018. Vreemd genoeg werden deze molens niet allemaal geleverd door dezelfde fabrikant: de versie in Walibi Holland en die in Walibi Sud-Ouest kwam van het eveneens Italiaanse SBF Visa. Drie van de vijf ballonnenmolentjes kregen een gelijkaardig thema toen moedermaatschappij een rebranding uitrolde, waarbij het merendeel van het attractieaanbod een op popmuziek gebaseerde IP kreeg aangemeten. De versies in Walygator en Walibi Rhônes-Alpes ontsnapte daaraan omdat het park ofwel vóór die geflopte herthematisatie al uit de walibi-groep werd afgestoten ofwel de ballonnenattractie pas ná de WAB-periode werd toegevoegd.

Specificaties

Type attractie: Kantelende molen
Model: Wonder Flight 8
Bouwer:
SBF Visa Group
Opening: 2000
Aantal voertuigen: 8 gondels met 4 passagiers per gondel
Minimum lengte: 0cm
Minimum lengte zonder begeleiding: 105cm

Foto's